Wydarzenia cykliczne w Darłowie

Każde miasto ma w swoim programie pewne wydarzenia i festiwale. Lista darłowskich wydarzeń cyklicznych zaspokoi nawet najbardziej wymagającego krytyka, który jednocześnie jest perfekcjonistą. Warto zarezerwować pokój w jednym z elementów bazy noclegowej, Darłowo obfituje w atrakcje.

Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich
Festiwal, który otwarty jest na konsumentów. Organizatorzy starają się zapewnić dostęp szerszej publiczności do atrakcyjnego wydarzenia. Festiwal odbywa się od 2001 roku i promuje twórczość krajów nadbałtyckich, zwłaszcza te produkcje, które zazwyczaj nie mają wielkiej premiery a są wartościowym materiałem. Projekcje odbywają się w kinie, a także w okolicach Latarni.

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych
Wydarzenie, które przyciąga całe rodziny pasjonatów do Darłowa (noclegi pękają w szwach). W czasie zlotu obejrzeć można historyczne pojazdy z Polski i ze świata, a także wziąć udział w projekcjach filmów oraz degustacja potraw kuchni wojskowej.

Darłowski Festiwal Teatrów Ulicznych
Festiwal polega na pochodzie artystów przez ulice Darłowa, a następnie wystawianie przedstawień, rozpoczynanie dyskusji, prowadzenie warsztatów, a ostatnią (i chyba największą) jest pokaz pirotechniczny – magia ognia. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Latawców w Darłowie
Wydarzenie to ściąga tysiące turystów z całego świata. Festiwal oferuje pokazy dużych i rozbudowanych latawców, akrobacje powietrzne, zawody.

Ogólnopolski Bieg Eryka
Bieg sam w sobie propaguje zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną. Jednak wydarzenie ma też na celu przypomnienie jednej osobistości – Eryka I, który swoimi działaniami wsparł rozwój miasta. Długość trasy to około 16 km. Finaliści otrzymują medale, laureaci nagrody rzeczowe.

Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Królewskiego Miasta Darłowa „Darłowski Dorsz”
Wody Darłowa przepełnione są dorszami – z tego powodu rok w rok organizowane są zawody wędkarskie w których każdy może spróbować swoich sił. Celem konkursu jest wyłonienie osób, które złowią najwięcej ryb, jednak do historii przechodzą ci, którzy złowią okazy największe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>