Warto poznać płockie zoo!

Na Mazowszu leży przepiękny Płock, który przyciąga gości urokliwą starówką oraz mnóstwem muzeów i zabytków. Podczas zwiedzania miasta warto uwzględnić wizytę w tutejszym ogrodzie zoologicznym, który szczyci się znaczną ilością edukacyjnych wybiegów, na których świetnie czują się zwierzęta. Turyści, zatrzymujący się w lokalnych kwaterach powinni przeznaczyć na wizytę w zoo co najmniej parę godzin, a najlepiej cały dzień.

W zoo żyją zwierzęta reprezentujące ponad 300 gatunków. W sumie mieszka tu parę tysięcy zwierzaków, z których wiele to istoty stadne. Gości przyciąga szczególnie imponująca wystawa gadów oraz wielkie akwaria morskie i słodkowodne. Pingwiny można podglądać podczas nurkowania dzięki zmyślnej konstrukcji wybiegu ze specjalnym podwodnym oknem ze szkła. Niestety od czasu do czasu zbiorniki zamyka się dla zwiedzających, aby je oczyścić lub poddać konserwacji, warto więc wcześniej sprawdzić ich dostępność w danym dniu. Popularnością cieszą się także pokazy płazów i trening fok, połączony z ich karmieniem. Wielu zwiedzających tłumnie ciągnie do wybiegu, w którym mieszkają bardzo popularne zwierzątka – pandy małe. Ciekawostkę stanowi także pawilon z najmniejszymi małpami świata, czyli marmozetami i tamarynami. Nie brak tu również tropikalnej ptaszarni z kolorowymi mieszkańcami oraz wolier dla ptaków drapieżnych – orłanów i orłosępów.

W płockim ogrodzie zoologicznym żyją także lwy, kangury i słonie, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród gości. W zoo mieszkają również roślinożercy z afrykańskich stepów, np. oryksy szablorogie czy osły somalijskie. Sporą atrakcję, lubianą szczególnie przez dzieci, stanowi również mini zoo, zamieszkiwane przez typowe zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego. Wiele maluchów z miast po raz pierwszy w życiu widzi tu chociażby owieczkę, kozę czy kurkę. Dla wszystkich, którzy zechcą tu spędzić kilka nocy, Płock okaże się niezwykle ciekawym miastem. Planując zwiedzania tego starego grodu, warto wziąć pod uwagę nie tylko średniowieczne zabytki i muzea, ale także wstąpić do tutejszego ogrodu zoologicznego, znanego w całej europie ze świetnego fokarium i wybiegu dla pingwinów. Najlepiej poświęcić na wizytę w zoo cały dzień, ponieważ mnóstwo wybiegów zamieszkanych przez egzotyczne zwierzaki na długo przyciągnie uwagę każdego dzieciaka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>