Uzdrowisko wabi walorami wód – Wysowa-Zdrój

Wysowa-Zdrój jest to miejscowość położona na południu Polski w województwie małopolskim, która słynie ze swoich bardzo dobrych wód mineralnych. Miejscowość nie należy do największych i posiada zaledwie 700 mieszkańców, jednak mimo wszystko należy ona do centrum turystycznego regionu. Ma bardzo długą historię w Polsce, a została ona założona już w drugiej połowie XIV wieku na prawie magdeburskim. Miejscowość posiada szereg ujęć wody mineralnej z czego dwa ujęcia są darmowe, pozostałe są płatne. Miejscowa rozlewnia może się pochwalić własnymi wodami leczniczymi takimi jak Franciszek, Henryk czy Józef. Miejsce to jest bardzo piękne i zachęca gości do przyjazdu.

Dzięki temu, że przyjedziemy do Wysowej-Zdrój odzyskamy stracone mikroelementy w naszym, organizmie. Na terenie miejscowości dość powszechnie występują sanatoria do których przyjeżdżają osoby z problemami zdrowotnymi chcącymi je leczyć. Miejscowość ma charakter turystyczno-wypoczynkowy. Tutejsze lecznice i sanatoria leczą miedzy innymi choroby układu pokarmowego, górnych dróg oddechowych, choroby nerek, niedokrwistości. Miejscowość była wielokrotnie nagradzana prestiżowymi międzynarodowymi nagrodami za jakość tutejszych minerałów.

Jeżeli lubimy zwiedzać to idealnym miejscem dla nas będzie Park Zdrojowy położony w centrum miejscowości lub Dolina Łopacińskiego. Dużym zainteresowaniem cieszą się tutejsze szlaki piesze, z których korzystają turyści w celu poznania miejscowej fauny i flory. Każdy kto interesuje się tematyką zdrowotną, lub własnego ciała powinien tu przyjechać i poznać tutejsze wody jak i ich możliwości zdrowotne. Oferta noclegowa w miejscowości jest dość spora, a opiera się ona głównie o wynajmowanie domków letniskowych, oraz pokoi hotelowych, które powszechnie tutaj występują. Nocleg w zależności od położenia domku, lub hotelu może kształtować się w granicach 40 zł za dobę. Przed wyjazdem musimy pamiętać o konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca noclegu (internetowa rezerwacja ➛), dzięki temu będziemy mieć pewność że będzie ono na nas czekało. Konieczną rzeczą podczas wyjazdu jest odpowiednie spakowanie się które musi być odpowiednio przemyślane, a bagaż nie powinien zawierać zbędnych rzeczy które nam się na wyjeździe nie przydadzą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>