Stegna – abc dla turystów

Jeżeli jesteśmy osobami bardzo ciężko pracującymi i marzymy o długich wakacjach, na których odpoczniemy i jednocześnie nie wydamy dużej ilości pieniędzy, to możemy zacząć szukać wśród mniejszych miejscowości nadmorskich, oferujących przystępne ceny i możliwość obcowania z morzem. Przykładową miejscowością dającą nam taką możliwość jest Stegna, która leży na Pomorzu Gdańskim i Mierzei Wiślanej. Wieś posiada przystań morską dla rybaków oraz kąpielisko morskie.

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z roku 1432. Po pierwszym rozbiorze Polski Stegna została przydzielona Prusom. W granice Polski trafiła ponownie dopiero wiosną 1945 roku, po zakończeniu II wojny światowej.

Miejscem, które warto odwiedzić przebywając w Stegnie jest zabytkowy kościół. Jest to kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wybudowany został w latach 1681-1683. Powstał na fundamentach innego, jeszcze starszego kościoła. We wnętrzu kościoła można podziwiać unikatowe malowidła, a także zabytkowe organy. Kościół ten jest miejscem, gdzie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy.

Stegna to miejsce, gdzie poza zabytkowym kościołem nie ma zbyt wielu atrakcji. Jest to miejsce raczej skierowane do osób lubiących ciszę i spokój. Noclegi w Stegnie (www) to głównie domki oferujące nam możliwość noclegu za przystępną cenę np. 30 złotych. Forma domku jest atrakcyjna dla osób, które chcą przyjechać na wakacje razem z rodziną, bądź przyjaciółmi, jednak istnieją tutaj również pokoje na wynajem. Domki w Stegnie położone są w obszarze lasu, który tylko zwiększa wartość całego noclegu, ponieważ dzięki temu możemy obcować z przyrodą i wyciszyć się od złych emocji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>