Niezapomniane wakacje w Dźwirzynie nad Morzem Bałtyckim

W każde wakacje nad polskie morze przyjeżdża wielu turystów. Wielu z nich każdego roku na miejsce, w którym spędzi urlop wybiera Dźwirzyno- turystyczną miejscowość, którą wyróżnia wyjątkowo czysta woda w Morzu Bałtyckim oraz bardzo szeroka, piaszczysta plaża. To idealne miejsce na wakacje dla osób, które chcą wypocząć, ale także tych, którzy nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywności fizycznej. Poszukując dachu nad głową w tej malowniczej miejscowości można wykorzystać katalog z noclegami: meteor-turystyka.pl.

Dlaczego warto przyjechać do Dźwirzyna

Miejscowość jest położona w wyjątkowo malowniczym miejscu, ma bowiem dostęp nie tylko do Bałtyku, gdzie można dojść spacerując po porośniętych sosnami wydmach, ale również do Jeziora Resko Przymorskie, które daje duże możliwości fanom wodnych sportów. Można na przykład wypożyczyć kajak lub rowerek wodny w przybrzeżnej wypożyczalni. Osoby chcące rozpocząć naukę pływania na desce windsurfingowej lub kitesurfingu również mogą to zrobić właśnie tutaj, gdyż na jeziorze panują idealne warunki. Dla tych, którzy wolą spokojniejszą formą spędzania czasu dobrym pomysłem będzie wybranie się w rejs po Morzu Bałtyckim jednym ze statków wycieczkowych wyruszających z dźwirzyńskiej przystani. Kolejną atrakcją dla aktywnych może być ścieżka zdrowia. Cała trasa ma łącznie około 1600 m długości. Wzdłuż ścieżki w pewnych odległościach zostały rozstawione sprzęty, na których można wykonywać różne ćwiczenia. Będąc na wakacjach w Dźwirzynie warto wybrać się na jeden dzień do oddalonego o zaledwie 12 km Kołobrzegu. W tej uzdrowiskowej miejscowości można zobaczyć między innymi Latarnię Morską, udać się na spacer po ponad 200–metrowym molo czy odwiedzić tamtejsze oceanarium. Dla osób rządnych niezapomnianych emocji największą atrakcję stanowić będzie na pewno możliwość odbycia przejażdżki… czołgiem lub wozem pancernym, choć niestety wyłącznie w charakterze pasażera.

Zakwaterowanie w Dźwirzynie

Jak widać zarówno Dźwirzyno jak i jego okolice mają do zaoferowania mnóstwo atrakcji, które dostarczają turystów niezapomnianych wrażeń. Wiedzą o tym osoby z całej Polski dlatego też o bazę noclegową dobrze zadbać już na kilka tygodni przed przyjazdem do tej nadmorskiej miejscowości, by mieć pewność, że uda się zarezerwować noclegi. Dźwirzyno oferuje zakwaterowanie w domach wczasowych, pensjonatach, ale również w domkach letniskowych oraz prywatnych domach mieszkańców miasteczka.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>