Najnowsza stolica Kaszub

Co robi Gdańsk na liście miejscowości, które warto zwiedzić na Kaszubach? Jest to jedno z miast, które uznaje się za stolicę Kaszub. Nikt nie wie do końca dlaczego- pewnie dużą rolę odegrało to, że do Gdańska, jako największego miasta w regionie przyjeżdżano zawsze w celu załatwienia spraw administracyjnych. Mieszącej się tutaj- Oliwie, spoczywają również kaszubscy książęta. Uznano zatem, że miasto to zasłużyło na miano jednej z siedmiu stolic. Z tą teorią nie zgodzą się oczywiście wszyscy mieszkańcy, którzy z wielkim zaparciem będą wykłócać się, że nie jest on stolicą Kaszub. Jaka jest prawda?

Być może, aby poznać odpowiedź warto zagłębić się w poszukiwania informacji. Z pewnością posłużą temu ulokowane w Gdańsku noclegi Kaszuby. Dzięki skorzystaniu z bazy wypoczynkowej w tym mieście będziemy mieć okazję na własne wyrobienie sobie zdania na ten burzliwy temat.

Warto odrzucić spory na bok i odwiedzić to miasto. Głównie trzeba polecić te miejsca, które nie znajdują się w ścisłym centrum miasta. Można zacząć swoją wycieczkę od odwiedzenia Półwyspu Westerplatte, który ma doskonała infrastrukturę. Są tam liczne ścieżki spacerowe, na których ustawiona ekspozycje informujące o wybuchu II wojny Światowej. Miejsce to co roku się zmienia i warto je zobaczyć.

W sezonie letnim trzeba się wybrać na wizytę do twierdzy Wisłoujście, wówczas zwiedza się ją z przewodnikiem, co jest najbardziej racjonalnej, gdy chcemy się czegoś dowiedzieć o historii tego miejsca. Kolejną atrakcją jest wieża widokowa z perspektywą na gdański stadion o nazwie Bursztynowa Arena. Można też skorzystać z możliwości zejścia do kazamatów, by usłyszeć o sztuce obronnej. Przy większej ilości czasu,warto także zobaczyć centrum Gdańska, które jest bardzo klimatyczne, pełne knajpek, kawiarni, i przytulnych miejsc, gdzie warto odpocząć i zostać na chwilę. Szczególnie polecane są smażalnie ryb, gdzie można zakosztować różnych gatunków, takich jak sandacz, dorsz, łosoś, makrele i wiele innych starannie przyrządzonych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>