Muzeum Kinematografii w Łodzi

Łódź – miasto w środkowej Polsce. Głównymi rzekami przepływającymi przez miejscowość jest Łódka i Ner. Ośrodek akademicki, znajdziemy tutaj wiele uczeni wyższych ale również kulturalny i przemysłowy. Historia polskiej kinematografii bardzo mocno związana jest z tym miastem. Jest tutaj słynna akademia filmowa.

Usługę hotelarską w Łodzi można postrzegać w sensie ogólnym, jako zestaw usług pojedynczych, które gość konsumuje w czasie zmiany miejsca, podróży oraz w czasie pobytu w nowym miejscu, czyli celu podróży. Tak rozumiany zestaw usług jest produktem sekwencyjnym i składa się z dużej liczby świadczonych usług pojedynczych. Cechą najbardziej charakterystyczną jest to, że gość konsumuje praktycznie cały ich zestaw odnoszących się do osób lub rzeczy, który składa się z częściowo podobnych, a częściowo istotnie się różniących usług pojedynczych, cząstkowych, które jednak zawsze są komplementarne, wzajemnie od siebie zależne. Jedna z nich dotyczy aspektu jakim jest baza wypoczynkowa, czyli usługa noclegowa np. w Łodzi. To właśnie z niej przyjezdni najczęściej korzystają. Usługi hotelarskie w sensie makroekonomicznym znajdują się w komplementarnym związku z różnego rodzaju walorami działalność. W konsekwencji społeczno-ekonomiczna użyteczność walorów hotelarskich jest odpowiednio uwarunkowana głównie odpowiednią strukturą i dynamiką rozwoju. Sezonowość popytu istotnie komplikuje funkcjonowanie niektórych przedsiębiorstw, ponieważ wpływa na ograniczenie lub gwałtowne wzrosty sprzedaży, co powoduje zamrożenie lub niewydolność zdolności usługowej.

Wartym uwagi jest Muzeum Kinematografii. Na początku działało ono jako Dział Kultury Filmowej i Teatralnej Muzeum Historii Miasta Łodzi  od roku1976, później jako Oddział Muzeum od 1984 roku, a od 1986 roku jest to niezależna placówka. Również w roku 1986 muzeum otrzymało jako swoją siedzibę budynek przy Placu Zwycięstwa, dawny pałac Karola Scheiblera. Faktem jest, iż jest to jedyne takie muzeum w Polsce. To właśnie ono jest świadectwem Łodzi filmowej. Kształcili się tu między innymi: Polański, jak i również Wajda oraz Zanussi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>