Mikoszewo – turystyczne abc

Wybierając miejsce na urlop bardzo często kierujemy się tym, co można podczas niego zobaczyć i jakie atrakcje czekają na miejscu. Oczywiście zazwyczaj określa się kierunek, w jakim chcemy się udać. Jeżeli ktoś decyduje się wypocząć nad morzem, ale na liście jego wymagań znajduje się cisza i spokój, to idealnym wyborem może okazać się położone na Mierzei Wiślanej Mikoszewo. Miejscowość to doskonałe warunki do wypoczynku – plaża, morze i przepiękne krajobrazy pozwolą się z pewnością pozbyć stresu. Obecnie miejscowość bardzo szybko się rozwija, ponieważ zainteresowanie nią z każdym rokiem rośnie coraz bardziej. Dlatego też baza noclegowa [kliknij -> Meteor] czy wiele innych usług, przeznaczonych w głównej mierze właśnie dla turystów niezwykle prężnie się rozwijają. Jeżeli ktoś chce znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb noclegi, Mikoszewo pod tym względem z pewnością nie sprawi mu najmniejszego problemu.

Plaża i bliskość morza to na pewno ta atrakcja Mikoszewa, którą należy postawić na pierwszym miejscu. Wypoczynek nad wodą, możliwość uprawiania sportów wodnych czy też kąpieli – wszystko to można znaleźć w jednym miejscu, działa tutaj także wypożyczalnia sprzętu, niezbędnego do uprawiania sportów wodnych. Mikoszewo leży dodatkowo nad tak zwanym Przekopem Wisły, czyli sztucznie wykonanym już w XIX wieku uregulowaniem ujścia królowej rzek do morza. Miejsce nie tylko umożliwia uprawianie sportów wodnych jak również wypoczynek, ale także stwarza doskonałe warunki dla wędkarzy. Wielu z nich to właśnie tutaj miało przyjemność złowienia ryby, która stanowi ich życiowy rekord.

Sama miejscowość to także bardzo wiele atrakcyjnych miejsc. Rezerwat Mewia Łacha, który otworzony został na końcu Przekopu Wisły to miejsce, gdzie można zobaczyć bardzo wiele gatunków ptaków, szczególnie mew. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ w rezerwacie pod ochroną pozostają przede wszystkim miejsca lęgowe ptactwa. Podczas spacerów po Mikoszewie niemalże obowiązkowym punktem jest między innymi dom podcieniowy. Drewniany dom z XIX wieku jest idealnym przykładem popularnego wówczas stylu stawiania tutaj budynków. Warto również zobaczyć znajdującą się tutaj pamiątkową tablicę. Została ona poświęcona pamięci osób, które zostały z Mikoszewa wywiezione do obozu koncentracyjnego w Sztutowie w czasie II wojny światowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>