Krzyż milenijny na terenie Bolesławca

Krzyż milenijny znajdujący się na terenie Bolesławca jest jednym z najciekawszych zabytków w tym mieście. Jest to bardzo wysoki krzyż, który posiada ogromne wymiary i prezentuje się naprawdę okazale. Trudno go przegapić podczas wizyty, ponieważ jest on punktem charakterystycznym Bolesławca. Z tego też względu warto zdecydować się w wolnej chwili na odwiedziny tego miejsca.

Krzyż ma wysokość 27 metrów. Dodatkowo rozpiętość jego ramion wynosi aż 15 metrów. Został on zaprojektowany w bardzo ciekawy i nowoczesny sposób, a co za tym idzie jest solidny i bardzo wytrzymały. Waży on ponad 30 ton, a wykonany został w całości z miedzi oraz stali. Oferta noclegowa Bolesławca (Meteor) korzysta na obecności tego zabytku, ponieważ w najbliższym regionie turystycznym trudno o powtórzenie tego typu atrakcji. Tak więc wielu ludzi rezerwuje pobyt w okolicy i przyjeżdża tutaj, aby go zobaczyć.
Stoi on w bardzo bliskiej odległości od cmentarza, na wzgórzu, dzięki czemu bardzo łatwo jest do niego trafić. Turyści są zachwyceni tym zabytkiem, dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że tak chętnie przyjeżdżają tu, aby obejrzeć go z bliska. Jest to niesamowita przygoda dla każdego człowieka, więc na taką wycieczkę warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny.

Obok krzyża znajduje się plac, który nazwany został placem św. Krzyża, a krzyż upamiętnia Jezusa Chrystusa. Jest to miejsce szczególne dla chrześcijan, osób religijnych oraz głęboko wierzących, więc każdego roku wiele osób oddaje hołd i cześć Stwórcy. Na wzgórzu, gdzie znajduje się obecnie krzyż można wejść specjalnie zaprojektowanymi schodkami, a więc jest to dogodna opcja nawet dla osób starszych. Nie trzeba się obawiać o to, że będąc na miejscu nie sposób będzie obejrzeć tego krzyża z bliska. Wystarczy odrobina chęci oraz zaangażowania. Schody symbolizują lata życia Jezusa Chrystusa, a jest ich 33. Przypominamy o naszym tekście dotyczącym Ojcowa i Pieskowej Skały, to malownicze miejsca warte odwiedzenia.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>