Kościerzyna – baza noclegowa i atrakcje turystyczne

Marzy Ci się letni wypoczynek w spokoju i komfortowych warunkach? Kochasz jednoczyć się z naturą, podziwiać piękne krajobrazy i kąpać się w promieniach słonecznych? Zechciej więc zawitać do Kościerzyny. Nawet w środku sezonu letniego zasobem miejsc noclegowych Kościerzyna z pewnością zdoła spełnić Twoje oczekiwania i znajdziesz miejsce dla siebie. Co możesz tu zobaczyć?

Warto zacząć od zwiedzenia okolicznych muzeów. Jednym z nich jest Muzeum Skansen Parowozownia. To wspaniałe miejsce jest owocem pracy wielu lat. Zachowało się ponad 50 rodzajów wagonów i parowozów, które niegdyś były obleganym środkiem transportu. Wizyta w tym miejscu przeniesie Cię w niezapomniany klimat tamtych czasów. Następne w kolejce jest Muzeum Samochodów Amerykańskich. Świetna atrakcja dla miłośników motoryzacji. Warto tam zajrzeć szczególnie jeśli na wycieczkę wybierasz się z dziećmi. Po obejrzeniu eksponatów można udać się na spacer zabytkowymi uliczkami Kościerzyny. Obserwować można stare kamienice, pomniki oraz dojść do zabytkowego ratusza. W mieście znajdują się także dwa sanktuaria. Po drodze z pewnością spotkasz pomnik Józefa Wybickiego. Wspaniała, wakacyjna lekcja historii.

Kiedy znudzą Cię już spacery i zechcesz odpocząć na łonie natury, miejscowość i jej malownicze położenie zapewniają wiele możliwości wypoczynku, zarówno dla fanów aktywnego spędzania czasu jak i dla miłośników leżakowania i leniuchowania. Przepiękne jeziora rozciągające się w pobliżu sprawiają, że popularne są tu sporty wodne, zwłaszcza kajakarstwo. Jezioro Wdzydzkie zwane także popularnie „Morzem Kaszubskim” ze względu na swoje nietypowe ułożenie posiada wiele walorów terenowych przychylnych uprawianiu sportów wodnych. Ważnym elementem jest tu także wędkarstwo. Znaleźć tu można duże okazy różnorodnych gatunków, a co ciekawe, nawet łososia! Z pewnością wspaniałe miejsce dla miłośników wędkarstwa. Otworem stoją także tutejsze lasy znane z grzybowej obfitości. Zachwyceni grzybiarze w senonie wynoszą pełne kosze leśnych skarbów. Lubisz wycieczki rowerowe i długie spacery? Wspaniałe leśne trasy zachwycą Twoje oko i nie pozwolą się nudzić przez cały czas trwania wycieczki. Zajrzyj także do tutejszego Aqua Centrum, aby zrelaksować się w basenie po aktywnie spędzonym dniu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>