Karwia i Nadmorski Park Krajobrazowy

Kiedyś Karwia była osadą rybacką. Do dziś na plaży znajduje się rybacka przystań. Rola rybołówstwa jednak zmalała, za to wzrosło znaczenie turystyczne tej miejscowości. Turyści pokochali ją za szeroką, piękną, czystą plażę. Znaczenie dla rozwoju turystyki ma też malowniczość tego terenu. Jest tu pięknie. Część terenu Karwi obejmuje Nadmorski Park Krajobrazowy. Te tereny, które w skład parku nie wchodzą tworzą teren Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Są tu widoki, o które warto dbać i przyroda, którą warto zachowywać. Właśnie takie miejsca, pełne piękna są idealnym otoczeniem dla ludzi. Kto skorzysta z jednej z ofert noclegowych w Karwi, ten będzie miał możliwość obcowania z pięknem natury, czyli warunki idealne dla głębokiego odprężenia oraz relaksu.

Malownicze widoki są równie ważne dla wypoczynku, jak piaszczyste plaże. Karwia zachwyca pięknym wybrzeżem. Plaża jest jedną z najszerszych nad Bałtykiem, więc chętnie się na tym wybrzeżu spędza czas. Obszar przybrzeżnych wód to teren ochrony ptaków. Są na tym terenie lasy sosnowe. Charakterystyczne są one nie tylko dla tej miejscowości, ale dla całego parku. Sosny przeważają w lasach na terenie parku. To bardzo przyjemne połączenie dla mieszkańców położonych na tym terenie miejscowości oraz dla tych, których skusiła tutejsza baza noclegowa (sprawdź propozycje) i morze. Można dzielić swój czas między kąpiele i spacery po lesie, a także korzystać z dobroczynnych właściwości jednego i drugiego. W Nadmorskim Parku Krajobrazowym spotkać można również torfowiska i lasy bukowe. Charakterystyczne dla niego są ptaki, takie jak mewy i myszołowy. Czasem może się też udać spotkać fokę. Warty zwiedzenia jest cały jego teren. W jego skład wchodzi wiele rezerwatów, chroniących pewne wyszczególnione obszary.

Będąc już w Karwi, warto pozwiedzać okolicę, by zobaczyć, co na tym obszarze Nadmorski Park Krajobrazowy ma najciekawszego do zaoferowania. Choć jest tu piękna plaża oraz dwa kąpieliska, to zapewne nie będzie się chciało całego czasu spędzać jedynie kąpiąc się i leżakując. Czas wypoczynku to ten, kiedy wreszcie można sobie pochodzić i nie trzeba się spieszyć, ciesząc oczy pięknem przyrody. Miejscowość ta została znacznie rozbudowana przez konieczność postawienia wielu obiektów dla turystów. Są pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Jest także wiele kwater prywatnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>