Jastrzębia Góra – miejscowość pełna atrakcji

Jastrzębia Góra jest miejscem, które co roku odwiedzają tysiące turystów. Korzysta ona ze swojego dogodnego położenia, dobrych plaż i całkiem wygodnych połączeń z większymi ośrodkami – Trójmiastem, Helem i Władysławowem. Przy okazji baza noclegowa tej miejscowości zapewnia miejsca, zarówno tym poszukującym luksusowych hoteli jak i tym, którzy wolą wypoczywać pod namiotem. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło „noclegi Jastrzębia Góra”, to zobaczymy listę obiektów, a wśród nich wille, domki do wynajęcia, campingi i prywatne pokoje do wynajęcia [].

Tutejsza plaża jest chyba najbardziej zróżnicowaną plażą na polskim wybrzeżu. Położona jest ona poniżej klifu, który jednak na całej długości zmienia znacznie swoją wysokość. W jednym miejscu, by dostać się na plażę wystarczy pokonać kilka stopni. Inne miejsca natomiast to prawie wysokogórska wspinaczka. Tam, by dostrzec szczyt klifu z plaży, naprawdę musimy ostro zadrzeć głowę. Plaża różni się też między sobą materiałem, z którego jest zbudowana. Ta na zachodzie jest piaszczysta, co wykorzystują turyści. Idąc dalej w stronę Karwi, będziemy się musieli przedzierać między setkami parawanów. Udając się jednak na wschód trafimy na kamienistą plażę, która także ma swoich zwolenników.

Jastrzębia Góra, mimo że nie należy do największych ośrodków nad Bałtykiem, nie jest jednak skupiona jedynie na wypoczynku na plaży. Znajdują się tu także różne zabytkowe wille, świadczące o tym, co kiedyś przyciągało turystów do tego miejsca. Najwięcej ich znajdziemy w okolicach ulicy Bałtyckiej oraz ulicy Królewskiej. Większość zabytkowych budynków pochodzi z lat 20. XX wieku.

W okolicach Jastrzębiej Góry natkniemy się także na latarnię morską Rozewie. Jest ona najstarszą tego typu budowlą na polskim wybrzeżu. Jest udostępniona do zwiedzania, a z jej szczytu można obserwować całą okolicę. We wnętrzu latarni znajdują się także ciekawe zbiory dotyczące techniki wznoszenia latarni morskich oraz ich wyposażenia. W okolicy znajduje się także druga, nieczynna już latarnia. Stąd wybrać się można w dalsze piesze wędrówki w stronę Władysławowa wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo], na przechadzkę po pobliskim rezerwacie Przylądek Rozewie lub wrócić plażą do Jastrzębiej Góry i skorzystać chociażby z atrakcji Promenady Światowida.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>