Istota Kołobrzegu tkwi w zabytkach

Nadmorskie miejscowości od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród osób chcących wypoczywać w Polsce. Kołobrzeg jest miastem, z bardzo długą historią, dodatkowo jest on uzdrowiskiem. Podczas pobytu w można wypoczywać na różne sposoby – spędzając czas na pięknej plaży, zwiedzając miasto, lub korzystając z innych udogodnień przygotowanych z myślą o turystach.

Najciekawsze miejsca w Kołobrzegu

Urlop spędzany nad Bałtykiem zwykle wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi nad morzem. Osobom, które lubią się opalać kołobrzeska plaża z pewnością się spodoba, ponieważ jest szeroka, złocista i wyjątkowo długa. Naturalnie działają tam wytyczone kąpieliska, z których w sezonie letnim chętnie korzystają mieszkańcy miasta oraz wypoczywający tam turyści. Jedną z bardziej popularnych rozrywek jest możliwość popływania na bananie ciągniętym przez motorówkę. Na terenie Kołobrzegu znajduje się molo, którego długość to ponad 200 m. Podest jest idealnym miejscem na spacery, wybrać się na nie powinny osoby chcące wypłynąć w rejs po Morzu Bałtyckim, ponieważ na końcu molo usytuowana została przystań ze statkami wycieczkowymi. Każda osoba przebywająca w Kołobrzegu choć przez kilka dni musi zwiedzić choć część tego pięknego miasta.

Warta uwagi jest między innymi Latarnia Morska mająca wysokość 26 m – ze szczytu wieży (latarnię można zwiedzać) można podziwiać Kołobrzeg oraz morze. Interesująca może być także wizyta w Muzeum Oręża Polskiego – podczas jego zwiedzania można przyjrzeć się z bliska przedmiotom, które były używane przez wojskowych na przestrzeni wielu wieków. Również przed muzeum znajdują się obiekty, na które warto zwrócić uwagę, są tam między innymi czołgi, wyrzutnie rakiet oraz samoloty. Miłośnicy militariów powinni wybrać się także do Bastionu Panzer, w którym można odbyć przejażdżkę pojazdami wojskowymi (wyłącznie w charakterze pasażera).

Kołobrzeg ma do zaoferowania także inne atrakcje, zatem podczas wypoczynku w tym mieście nie można narzekać na nudę. Aby jednak móc spędzić niezapomniany urlop w tym mieście należy zawczasu znaleźć zakwaterowanie. Jest wiele możliwości, bowiem baza noclegowa tego miasta jest duża {meteor-turystyka.pl – tu więcej} – hotele, ośrodki wczasowe, pensjonaty, wille, a także kwatery prywatne są do dyspozycji turystów (kwatery można znaleźć pod linkiem – noclegi Kołobrzeg).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>